Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohuslav Fiala

1) V dobách, kdy Slza měla mládežnické týmy jsi působil jako vedoucí mužstva. Jak vzpomínáš na tuto dobu? Myslíš si, že se s týmem dalo dosáhnout i větších úspěchů?

Vzpomínám na tuto dobu rád. Byla to doba, kdy mládež měla o hokejbal zájem. Určitě by se dalo dosáhnout i větších úspěchů, ale protože byl kádr dost úzký a nebylo prakticky kde trénovat, tak si myslím, že kluci dosáhli maxima.

 

2) Co říkáš na situaci v klubu, jeho přejmenování či změnu ve vedení?

Situaci v klubu moc neznám, ale myslím si, že přejmenování i změna ve vedení by mohla být přínosem.

 

3) Co by jsi vytkl současným hráčům? Kde podle tebe dělají chyby a v čem mají největší nedostatky?

Současným hráčům bych vytkl hlavně to, že nechodí na tréninky, mají problémy s fyzičkou a všiml jsem si, že některým hráčům hokejka při hře spíše překáží. Je potřeba zapracovat jak individuálně, tak na souhře celého týmu. Například v přesilovkách chybí nápad.

 

4) Jakým směrem by se měl podle tebe hokejbal dále ubírat? Jaké jsou jeho výhody a zároveň nevýhody?

Hokejbal by měl být masový sport a měla by se podporovat hlavně mládež. Z hokejbalu by se měly vymítit nešvary, které hráče zbytečně odrazují od hraní hokejbalu. Mám na mysli například záludnosti a zbytečně tvrdé zákroky. Hokejbal je dobrá hra, která skvěle nahrazuje hokej. Hráči si tam uvědomují, že nejsou na hřišti sami, ale že je to hra kolektivní a nevýhodu bych viděl v tom, že při běhání po asfaltu trpí klouby.

Díky za rozhovor. Dejv