Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Novák

1) Jaké byly tvé začátky v hokejbale, hrál si jen za Slzu nebo si vystřídal více týmů?

S hokejbalem jsem začínal jako s doplňkovým sportem k hokeji někdy ve třinácti letech. Tehdy ještě nebylo žádné mládežnické družstvo, tak jsem chodil spíš jen tak s chlapama potrénovat (ještě jako brankář). Časem jsme dali dohromady partu lidí a dokonce jsme v Českých Budějovicích bojovali o extraligu dorostu, což se bohužel nepovedlo.
Celkem jsem v "kariéře" vystřídal tři kluby. Začal jsem v SLZE, pak jsem přestoupil do Demon´s Okříšky - tam jsem odehrál čtyři sezony, pak přestup do Třebíče, kde jsem strávil další tři sezony a od roku 2005 jsem zpět v naší SLZE.

2) Co považuješ za největší úspěch v tvé hokejbalové kariéře?

Nic bych nenadřazoval. Rád jsem zkusil první ligu v Třebíči, v Okříškách válčil ve druhé lize (2005 - 2007 to byla asi nejhezčí hokejbalová léta, dařilo se, super parta, srandičky), účast na turnaji v Německu, vítězství v Mistrovství Okříšek a přilehlých osad:) . Prostě celou svou kariéru považuji za úspěch.

3) V soutěži nyní probíhá zimní přestávka, jak by si podzimní část zhodnotil?

Bohužel jsem na podzim, v důsledku různých povinností, stihl odehrát pouhé čtyři utkání, tak nevím, jestli jsem k hodnocení kompetentní:), ale mohu to zkusit. Začátek se nám poměrně dost nevydařil, podle mě chyběla větší rozehranost a sehranost z přípravy, kterou většina mužstva odflákla. Ale časem si sestava pomalu sedla a začalo se i dařit, takže jsme podzim zakončili na pátém místě. Teď zbývá navázat na dobrý konec podzimu a zkusit proniknout do první čtyřky, aby jsme v play-off (aspoň v prvním kole) měli jakous takous výhodu.

4) Máš licenci na hokejového rozhodčího, jezdíš ještě pískat zápasy?

Jojo, stále jezdím, i právě kvúli několika utkáním, které se křížily s našimi zápasy jsem toho letos tolik vynechal, snad to bude na jaře lepší.

5) Dáváš si nějaké předsevzetí do roku 2011?


Na předsevzetí si moc nepotrpím, takže nic konkrétního mě nečeká ani v soukromí ani ve sportu. Rád bych ale odehrál víc utkání a především musím pořádně potrénovat na fyzičce, tak v průbehu jara uvidíme, co se povedlo splnit:)

Díky za rozhovor. Dejv