Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Schönberger

1) Tuto sezónu se zatím v brance moc neobjevuješ hlavně kvůli vytíženosti v práci a ve škole, jak vidíš svoji budoucnost dále? Jde stíhat všechny činnosti naráz?

Trochu to uvedu na pravou míru. Tuto sezonu jsem se do branky ještě nepodíval :), nebudu tvrdit, že mi to nechybí, ale částečně to vítám, protože toho času vážně na rozdávání nemám. Teď se asi do branky trochu kouknu, protože týmová jednička bude mít "zimní přestávku", tak se uvidí, jestli jsem to nezapomněl, ale doby mých golmanských "kouzel" byly před deseti kilogramy a dvěmi- třemi roky. (velký smích)

2) Klub prošel před novou sezónou řadou změn, jak tyto změny vítáš?

Změny v klubu vítám, je potřeba dát všemu nějaký pevnější řád, i když ze začátku mi připadalo, že to někteří vidí jako Hurvínek válku. Ale teprve se nový systém začíná zažívat a myslím si, že to bude pro hokejbal v Přibyslavicích krok vpřed.

3) V kádru Slzy je oproti minulým sezónám vcelku slušný počet hráčů, kdo je podle tebe největším tahounem týmu?


Myslím, že v kádru Slzy bylo vždycky spoustu hráčů, bohužel v dřívějších letech jen papírově, skutečnost byla horší. Vybírat tahouna je problém, hokejbal je, byl a bude týmovým sportem, protože sport, kde je na hřišti potřeba pět hráčů a golman neuhraje sám nikdo. Takže tahounem je pro mne celý tým, protože kluci minimálně poslední dva zápasy dost zapracovali a začli si uvědomovat, pojem "kolektivní sport".

4) Vzpomínáš si ještě na dobu, kdy jsi začal hokejbal hrát? Na první trénink a na následné úspěchy v mládežnických kategoriích?
Na dobu, kdy se začínalo hrát si vzpomínám matně. Docela si vybavuju,¨jak jsme se dělili do týmů a blbli proti sobě a žrali to všichni. Všichni vlastně za naše úspěchy vděčíme především Marcelu Bosákovi, který k tomuto sportu většinu z nás dostal a věnoval nám svůj volný čas, aby jsme všichni jen netvrdli u telky a počítačů. Co se úspěchů týká, tak s radostí vzpomínám na st. žáky, kdy jsme vlastně uhráli skvělé výsledky a následné třetí místo v republikovém mistrovství. Po tomto úspěchu jsme měli sezonu útlum a když jsme se pak znovu sešli v ml. dorostu a vybojovali v Písku extraligu, tak to byl taky supr pocit. Pro mně byl jeden z velkých úspěchů i start v extralize ml. dorostu za tým HBK Bulldogs Brno, kde jsem potkal taky plno super lidí a doufám, že jsem jim i nějak pomohl. Kdybych měl tu možnost, rád bych kryl záda partě, se kterou jsme absolvovali "Prahu".

Závěrem bych rád popřál všem sporťákům co nejmíň zranění a co nejvíc
úspěchů a tobě, velký D, aby ses zas mezi nás přišel někdy podívat :)

Díky za rozhovor. Dejv