Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Fučík

 

1) Mohl by jsi přiblížit změny, které nastaly v místním hokejbalovém klubu?

Tak asi největší změnou je název klubu. Po zkušenostech se špatným zázemím se Slza přestěhovala na nové místo působiště, a to do Přibyslavic. Další nemalou změnou je zcela nová koncepce řízení klubu, kterou jsme si rozdělili s Jiříkem a zapracovali do toho i další členy. Více či méně tento systém funguje... nemůžeme chtít hned zázraky, takže co se týče relizace bych situaci v klubu hodnotil spíše kladněji, i když občas je to o nervy. Poslední zápas, respektive celý týden (dva tréninky a pak utkání s Jihlavou B) mě velice příjemně překvapil a potěšil, dva tréninky po 8mi lidech a na zápase tři útoky a dokonce bez prošení. Přišlo mi, že zase ti lidé chtějí sami od sebe hrát... tak doufejme, že tento trend bude pokračovat. Jako poslední ze změn bych jmenoval tu, že Slza sehnala finanční partnery. Což je velice pozitivní jak pro existenci klubu, tak pro samotné hřiště, o které se náš klub musí postarat... je to přece naše domácí "Slza aréna".

2) Po nevydařeném startu do soutěže přišla konečně první výhra, jaké jsou další vyhlídky a cíle pro tuto sezónu?

Po rozpadu I. Moravské ligy úroveň týmů V-Centrum ligy vzrostla a nemůžeme si mylet, že nám to půjde samo, když nám chybí fyzička a i práce s holí... Víím, že na to všichni máme, ale bez tréninků nejde dobře hrát. Cítím to sám na sobě. Je třeba k treninkům přistupovat zodpovědněji, nejméně tak jako poslední týden. Největším cílem je určitě stát se takovou tou bandou, která si jde spolu s obrovskou chutí zahrát, chce hrát a hlavně chce vyhrávat. Přišlo mi, že ta chuť nás nějak opustila. S tím pak jde splnit i další cíl, jako je třeba aby se jméno klubu nacházelo uplně v opačném konci tabulky.

3) Jaké jsou další plány klubu? Je reálné, že se přibyslavické hřiště dočká časomíry?

Je třeba dodělat trestná lavice, vyměnit některé mantinely, zkulturnit okolí hřiště.. je toho dost, co je třeba udělat. A časomíra? Myslím si, že to není nereálné.

4) Jak si spokojen se svými výkony a se složením týmu? Co by si spoluhráčům vytkl a zároveň vzkázal?

Nejsem spokojen, sám na sobě cítím, že mi chybí fyzička a nehraju v takové pohodě, na jakou jsem byl zvyklý a z toho vyplývají i zbytečné chyby. Co vytknout spoluhráčům? Ne všem, ale většině přístup! Najdou se i tací, kteří nejsou schopní se omluvit ani ze zápasu, ti mezi námi nemají co dělat... ať se každý zamyslí. Co vzkázat? Slza má na víc, pojďme to dokázat!

Díky za rozhovor a hodně štěstí ve zbytku sezóny. Dejv