10

19.4.2008

Okříšky "B" - Slza Třebíč "B" 1:5
branka: Jeřábek

S novou posilou do útoku, kterou se stal Roman Jeřábek, jsme nastoupili k zápasu proti Slze "B". Na zápas jsme se sešli v počtu devíti hráčů. Za deštivého počasí jsme nezačali utkání dobře a už po čtyřech minutách svítilo na tabuli 0:2 pro Třebíč. Poté se hra trochu vyrovnala a začali jsme si vytvářet šance, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Zápas se postupem času začal měnit spíše ve vodní pólo, protože proudy vody neměly kam odtékat a tak se hra stavála čím dál více těžší. Ve druhé třetině jsme dostali další gol a prohrávali jsme tedy už 0:3. Stejná hra pokračovala i ve třetí třetině. Hosté na začátku třetí části vstřelili branku, která znamenala stav 0:4. Čtyři minuty před koncem utkání jsme se přeci jen prosadili, když se z prostorů mezi kruhy trefil přesně nový hráč v okříšském dresu Jeřábek. Chvíli před koncem přidal ale ještě jeden gol hostující hráč, a tak zápas skončil výsledkem 1:5. V tomto zápase jsme podali o dost lepší výkon než v minulých bojích, ale na mužstvo, které mělo ve svém týmu několik výborných hokejistů, to bohužel nestačilo. Dejv9

3.12.2007 Zhodnocení
Po náročných jednáních se nakonec rozjela Horácká liga a Okříšky do ní přihlásily dva týmy. Za "A" tým hrají většinou starší hráči, kteří už v mužích odehráli pár sezon a za "B" tým nastupují většinou hráči, kteří prošli mládežnickými výběry a vytvořili si svůj tým. Už od prvních zápasů bylo jasné, že "B" tým se bude potýkat s malým množstvím hráčů, protože řada z nich hraje své soutěže i za jiné týmy. Vždy se ale dokázali hráči domluvit a v pár lidech předváděli kvalitní výkony, které vynesly prozatimní druhou příčku v Horácké lize. Díky nově otevřenému hřišti v Přibyslavicích se také konalo už pár tréninků, bez kterých se v další části soutěže rozhodně "junioři" neobejdou, pokud chtějí pomýšlet na první místo. Je dobře, že se mužstvo, které odehrálo vynikající zápasy a podávalo skvělé výkony v mládežnických soutěžích, dalo dohromady a chce navázat další úspěchy.

Útok:Fiala, Malý, Bacúr, Kisler, Doležal

Zápas jsme začali ve výborném stylu a už v první minutě jsme vedli 1:0, když Gricovu jedovku od modré ještě stihl tečovat Bacúr. Poté jsme jakoby přestali hrát a výsledkem toho bylo srovnání stavu na 1:1, který vydržel až do konce první třetiny. Ve druhé třetině se ale ukázala ubohost třebíčských Hellfishů. Po faulu na Ivana Malého neudrželi někteří třebíčští hráči nervy a z ničeho nic se vrhli na Ivana a na další okříšské hráče. Výsledkem toho byla bitka, ve které se naštěstí okříšským hráčům nic nestalo. Poté se ale zas začalo hrát a Okříšky znovu vedly, tentokrát znovu po brance Bacúra, který z nájezdu nedal brankáři šanci - 2:1. Najednou se skore začalo přesouvat ze strany na stranu a Hellfishy vedli 3:2. Ještě před koncem druhé části, ale vyrovnal na 3:3 Fiala. Třetí třetina už nabídla docela kvalitní hokejbal, ve které jako první skorovali Hellfishy- 4:3. Jenže v půlce třetí třetiny unikl do samostaného nájezdu Fiala a bylo znovu vyrovnáno-4:4. Zápas, který už směřoval do nájezdů rozhodl chvíli před koncem nováček v týmu Okříšek Petr Doležal. Po chybě golmana, který vyhodil míček přesně na jeho hokejku se Petr nemýlil a pro Okříšky zajistil tři body.Jedinou kaňkou tohoto zápasu tedy byl nepochopitelný zkrat některých hráčů Hellfishů ve druhé třetině, kteří jakoby si neuvědomili, že hrají proti mladším kolegům, které hokejbal baví a hrají ho pro zábavu.Dave 9